Точки зростання газовидобутку. Репортаж з об'єктів «Burisma Holdings» в Харківській обл.

«Burisma Holdings» запускає нові об'єкти, незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні .
Українська газовидобуток переживає непрості часи. Фіскальна політика, яку вів уряд в минулому році, зробила неможливими інвестиційні проекти газодобувними компаніями. Іноземні інвестиції стали йти з галузі. Сьогодні Міністерство енергетики та вугільної промисловості визнає, що зниження ставок рентних платежів критично необхідно для газодобувних компаній, щоб подолати кризу, в якій опинилася видобувна галузь і повернути прихильність інвесторів.
Але навіть в таких непростих умовах, деякі приватні компанії намагаються не заморожувати проекти, розробляти нові родовища і вводити в експлуатацію нові свердловини. Однією з таких компаній є «Burisma Holdings», яка показала кілька нових об'єктів в Харківській області - свердловину на Водяновській площі, розташовану поруч з нею тимчасову замірно-сепараційну установку (ВЗСУ), і установку підготовки газу «Журавлина».
Першу свердловину на Водяновській площі пробурили ще в Радянському Союзі в 1982-1985 рр., але складні геологічні умови не дозволили досліджувати перспективні газоносні пласти. Через інтенсивне газопроявления і аварійний стан стовбура свердловини роботи довелося зупинити.
Зараз тут пробурена одна з найпотужніших свердловин в Україні. Сучасні інноваційні технології дозволили подолати складності при бурінні і довести її глибину до 5600 метрів. Підрядник «Burisma Holdings»- ТОВ «Системойлінженерінг» - завершує підготовку свердловини до введення в експлуатацію.
За словами начальника цеху з видобутку і підготовки газу «Системойлінженерінг» Олега Кудлая, великі складності в процесі буріння були викликані наявністю газопроявлень, через які щільність бурового розчину необхідно було підвищити до 2.17 г / куб.см. Як і тридцять років тому, буровики розкрили пласти з високим тиском, але на цей раз поглиблення свердловини зусиллями великого колективу фахівців було проведено успішно .
«Нинішнє обладнання дозволяє справлятися з такими складнощами. З газопроявленням впоралися і свердловину пробурили до проектної глибини », - каже Олег Кудлай.
Буріння свердловини було розпочато в минулому році, і вона вже досягла своєї максимальної глибини. Як пояснив Кудлай, зараз проводяться роботи по кріпленню стовбура свердловини, йде підготовка до спуску останньої третьої секції обсадної колони.
Всього на буровій працює 120 чоловік, в тому числі чотири американські фахівці. Їх участь пояснюється тим, що все обладнання, яке використовується для буріння, привезено із США. Українців необхідно навчити роботі з іноземним обладнанням.
Західне обладнання дозволяє бурити свердловини на великі глибини, причому робити це якісно і безпечно, постійно контролюючи весь процес. Потужні насоси з високою продуктивністю, витратами і напором дозволяють регулювати подачу бурового розчину в широкому діапазоні, що особливо важливо на початку буріння, коли потрібна подача великих його обсягів.
За словами Кудлая, чим більше вантажопідйомність лебідки і потужність подачі бурового розчину, тим більше можливості для буріння.
Технологічний цикл сучасної бурової мінімізує вплив на навколишнє середовище. Повторне використання бурового розчину дозволяє радикально скоротити витрату води, хімічних реагентів і обважнювача - після буріння його відвозять для подальшого використання на інших свердловинах.


Недалеко від свердловини будується тимчасова замірно-сепараційна установка (ВЗСУ), на якій видобутий газ будуть готувати до подачі в магістральний газопровід. ВЗСУ будується з початку квітня, і до початку липня вже виконано близько половини обсягу робіт. В даний час йдуть роботи з монтажу технологічного устаткування, естакади, резервуарного парку, будуються підземні і наземні трубопроводи .
«Робота йде високими темпами, навантаження на робочих дуже висока. Люди працюють у дві зміни - з четвертої ранку до другої години дня і з другої години до десятої вечора », - каже Кудлай.
Очікується, що статичний тиск в свердловині складе близько 800 атмосфер, в трубопроводах від свердловини до ВЗСУ - до 320 атмосфер, вихідний тиск в газопровід - 25 атмосфер.
Хоча ситуація в Україні не є простою і багато компаній вимушені скорочувати витрати, проект вирішили довести до кінця.
«Тут економити не можна. Будь-яка економія буде впливати на якість і темпи виконання робіт. На устаткуванні не зекономиш - все повинно бути якісним і надійним. Всі роботи з будівництва свердловини і ВЗСУ ведуться з використанням найсучасніших матеріалів і технологій, враховуючи принципи енергоефективності та безвідходного виробництва, а також екологічного законодавства », - каже Кудлай.
Компанія не забуває і про соціальні зобов'язання, покращуючи інфраструктуру і допомагаючи соціальному розвитку навколишніх сіл. У селі Водяне відремонтовано під'їзну дорогу. Компанія також відремонтувала артезіанську свердловину і будує водопровід, до якого зможуть підключитися жителі сіл Водяне та Олексіївка (Харківська обл.).




Якщо об'єкт газовидобутку до запуску виглядає як звичайна будівництво, то після запуску - просто зразок чистоти і акуратності. Принаймі, це справедливо для вже завершеної установки підготовки газу (УПГ) «Журавлина», яку «Burisma Holdings» завершила кілька тижнів тому. В даний час установка переробляє газ, що надходить від розташованої поруч з нею свердловини. Потужність УПГ розрахована на кілька свердловин.
Осушення газу, вхідний тиск якого становить 210 кг / кв. см, виконується в два етапи. У сепараторі першого ступеня очищення рідина відділяється за рахунок механічних рухів спеціальної лопатки. Рідина дренується в окрему ємність, а газ надходить в сепаратор другого ступеня очищення. Тут рідина відділяється при охолодженні газу до низької температури (-20 ° С). Теплообмінник дозволяє економити енергію на охолодження і подальший підігрів газу.
Спеціальне обладнання - ежектор - служить для відбору газу низького тиску, який також надходить в газотранспортну систему або служить для обігріву станції. На багатьох промислах такий газ просто спалюється або викидається, але «Burisma Holdings» намагається його утилізувати, щоб він не забруднював навколишнє середовище.
На станції працюють дві зміни по сім чоловік, співробітники живуть в адміністративно-побутовому приміщенні.
Люди, ефективні бізнес процеси, технології та новації є ключовими цінностями «Burisma Holdings». Саме це дозволяє компанії утримувати лідерство серед приватних газовидобувників і залишатися кращим роботодавцем галузі.


http://uaenergy.com.ua/post/22753/tochkirosta-gazodobychi-reportazh-s-obektovurisma-oldings/